Haber

Dini nikahlı eşini silahla rehin aldı; 17 saattir ikna edilmeye çalışılıyor

ÇORUM’da ayrı yaşadığı dini nikahlı eşi Merve K.’yi av tüfeği ve tabanca ile rehin alan Mustafa Y.’yi ikna çalışmaları sürüyor.

Çiftlik Çayırı 54’üncü Sokak’ta dün saat 17.00 sıralarında, 4 katlı binanın bodrum katından gelen sesleri duyanlar, durumu polise bildirdi. Ekipler, bir süre önce cezaevinden tahliye olan Mustafa Y.’nin, başka yaşadığı dini nikahlı eşi Merve K.’yi, av tüfeğiyle rehin aldığını tespit etti. Bu sırada konuttan bir el silah sesi duyuldu. Gruplar, sokakta güvenlik tedbiri aldı. Polis grupları, ikna çalışması başlattı. Vilayet Emniyet Müdürü Mehmet Gülser de olay yerine gelerek müzakerelere katıldı.

Müzakereler sırasında yemek verilen kuşkulu; tüfeği gece saatlerinde pencereden polislere teslim etti. Savcı da olay yerine gelerek, ikna çalışmalarına katıldı.Öte yandan, gece uzunluğu süren ikna çalışmaları sırasında bölgede vazife yapan sıhhat ve polis takımlarının yanı sıra haber nöbetindeki gazeteciler de sokakta ateş yakarak ısınmaya çalıştı.4 KİŞİYİ REHİN ALMIŞTIMustafa Y., geçen yıl 22 Ağustos’ta, bir berber dükkanında eşiyle yaşadığı sıkıntılardan sorumlu tuttuğu iş yeri sahibi ile çalışan ve müşterilerin bulunduğu 4 kişiyi, pompalı tüfekle rehin almış, polisin 5 saat süren gayreti sonucu hareketine son vermişti.

Eylemini yaklaşık 17 saattir sürdüren şüpheliyi ikna uğraşları sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu