Haber

İngiliz Paraşüt Pilotu Kelebekler Vadisi’nde Hayatını Kaybetti

MUĞLA’nın Fethiye ilçesine baz atlama (serbest düşüş) için gelen İngiliz milli paraşüt pilotu Dilip Marcus Sundhod (47), Kelebekler Vadisi’nden atlaması sırasında kayalara çarparak hayatını kaybetti.

Uluslararası Hava Oyunları Festivali için Fethiye’ye gelen İngiliz milli üs atlayıcısı Dilip Marcus Sundhod, Kelebekler Vadisi’nden atlamak için takım arkadaşıyla birlikte Faralya İlçesi’ne gitti. Burada Dilip Marcus Sundhod vadinin 400 metre yukarısındaki kayalıklardan serbest düşüş yaşadı ve kısa süre sonra paraşütünü açtı. Sundhod paraşütünü açtığında kontrolü kaybetti ve dik kayaların üzerine düştü. Diğer arkadaşların ihbarı üzerine bölgeye Ulusal Tıbbi Kurtarma (UMKE) ve Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri sevk edildi. Ekipler, yaklaşık bir saat süren çalışmanın ardından düştüğü bölgeye ulaştı ve Sundhod’un hayatını kaybettiğini belirledi.

Sundhod’un naaşı halatla Kelebekler Vadisi’ne indirildi, oradan da Sahil Güvenlik botuyla Ölüdeniz’deki Kumburnu Plajı’na getirildi. Sundhod’un cansız bedeni Fethiye Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Bu arada pilot atlaması festival faaliyetleri kapsamında değil; Serbest atlama olduğu öğrenildi.

oguzeliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu